Możliwość komentowania  Podsumowanie dobrej rundy jesiennej seniorów  została wyłączona
15161718192021
22232425262728
2930

⚽️  ⚽️

Podopieczni trenera Roberta Różańskiego rundę jesienną mogą zaliczyć do udanych. Cel jaki został założony przed rundą został zrealizowany i MKS spędzi zimę na pozycji lidera. Wynik mógłby być jeszcze lepszy gdyby nie dwie wpadki. Już na starcie rozgrywek na inaugurację parczewianie zaliczyli falstart remisując z Twierdzą Kobylany. Później seniorzy popisali się serią 7 zwycięstw z rzędu (najdłużej w lidze). Po siódmym zwycięstwie MKS poniósł pierwszą porażkę, na własnym boisku z Rogo Rogoźnica. To w dużej mierze zadecydowało, że rundę kończymy zaledwie z jednym punktem przewagi nad wiceliderem.

🏆 TABELA Keeza Klasy A gr. 1 (pierwsza trójka):

1. MKS Victoria Parczew 25 pkt
2. MKS Rogo Rogoźnica 24 pkt
3. GLKS Krzna Rzeczyca 21 pkt

🟥 CHARAKTER I WALECZNOŚĆ

Aż cztery mecze Victoria musiała kończyć w „dziesiątkę”. Jednak spotkania w których miało to miejsce pokazały charakter i waleczności zespołu ponieważ w żadnym z tych meczów MKS nie poniósł porażki, a dwukrotnie z remisu grając w osłabieniu piłkarze z Parczewa potrafili zwyciężyć. Trzy z czterech spotkań były to mecze z czołowymi zespołami ligi zajmującymi miejsca w pierwszej piątce.

Victoria – Twierdza Kobylany (5 miejsce)
Czerwona kartka w 57 minucie przy prowadzeniu 2:1 – końcowy wynik 2:2
Red Sielczyk (7 miejsce) – Victoria
Czerwona kartka w 33 minucie przy wyniku 1:1, do przerwy 2:1 dla Red – końcowy wynik 2:3 dla MKS.
Victoria – Krzna Rzeczyca (3 miejsce)
Czerwona kartka w 50 minucie przy wyniku 0:0 – końcowy wynik 1:0 (jedyna porażka Krzny w tej rundzie).
Niwa Łomazy – Victoria (4 miejsce)
Czerwona kartka w 80 minucie przy wyniku 0:1 dla MKS – końcowy wynik 0:1.
⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️
NAJSKUTECZNIEJSZA DRUŻYNA LIGI
W tej rundzie Victoria zdobyła 35 bramek,co jest najlepszym osiągnięciem w lidze. Łupem bramkowym podzieliło się 11 zawodników. Najskuteczniejszymi zostali Albert Chomiuk oraz Kacper Waniowski – autorzy 7 trafień. Podium strzelców z jedną bramką mniej zamyka Eryk Waniowski.
⚽️⛔🥅 BRAMKARZE
To im musimy poświęcić kilka słów w podsumowaniu ponieważ mamy czterech równorzędnych zawodników na tej pozycji i każdemu należą się słowa uznania.

Zaczniemy od tego który zaczął sezon – Jacek Fraszczyk, rozegrał 5 spotkań w których zachował 2 czyste konta. Szczególnie pamiętne mecze to derby z Olimpią oraz spotkanie z Krzną w którym Jacek zachował czyste konto i świetną grą znacząco przychylił się do zwycięstwa.

Pierwszym meczem w którym Jacek nie stanął między słupkami były derby z Dębem. W bramce Victorii wystąpił Mateusz Staniukiewicz, który był pewnym punktem MKS, notując kilka świetnych interwencji co umożliwiło żółto-czerwono-czarnym zwycięstwo w prestiżowym spotkaniu.

Po meczu z Dębem przyszło nam zmierzyć się w Leśnej Podlaskiej z Agrosportem. Z pozoru łatwe 4:0 jednak w praktyce do 90 minuty utrzymywał się wynik 1:0 a w bramce świetnie spisywał się Łukasz Rucikowski, który swoimi interwencjami nie pozwolił rywalowi na doprowadzenie do remisu dzięki czemu MKS mógł w doliczonym czasie dołożyć 3 bramki i przywieźć z wyjazdu 3 punkty. „Rucik” może pochwalić się mianem najskuteczniejszego z bramkarzy (zero wpuszczonych bramek).

Ostatnie trzy kolejki i do bramki wchodzi najmłodszy – Kuba Krzewski. Trzy spotkania dwa czyste konta i „popis” w ostatnim meczu rundy w Łomazach kiedy to w 90 minucie golkiper broni jedenastkę dzięki czemu zwyciężamy.

Podsumowując o bramkę możemy być spokojni. Jedynym „poszkodowanym” w tej sytuacji jest trener, który ma do dyspozycji czterech świetnych chłopaków a grać może tylko jeden…

Jacek Fraszczyk 5 (meczów) 2 (czyste konta)
Mateusz Staniukiewicz 1  0
Łukasz Rucikowski 1  1
Jakub Krzewski 3  2

🟡🔴⚫ KIBICE

Dziękujemy za wsparcie zarówno z trybun podczas spotkań jak i wiadomości spływające do nas za pośrednictwem naszego fan page na faceboku. A także za obecność na wyjazdach. Ostatni mecz w Łomazach był wyjątkowy również dzięki Wam. Gdy patrząc na trybuny można było dostrzec wiele znajomych twarzy, dzięki czemu czuliśmy się jakbyśmy grali u siebie. Dziękujemy, że jesteście z nami 👊