9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Podopieczni trenera Roberta Różańskiego zwyciężyli dziś w Jabłoniu z Olimpią 4:2 po dwóch bramkach Kacpra Waniowskiego oraz po jednej Kamila Łazuki i Eryka Waniowskiego. Od początku to Victoria przejęła inicjatywę. W 15 minucie parczewianie udokumentowali przewagę bramką. Kacper Waniowski zagrał do Kamila Łazuki, który strzałem zza pola karnego wyprowadził MKS na prowadzenie. W 25 minucie gospodarze zdołali wyrównać. Chwilę później sędzia pokazał drugą żółtą kartkę dla zawodnika Olimpii (za dwa ostre faule na początku spotkania na Jacku Fraszczyku, później na Marcinie Chilimoniuku) i Victoria grała z przewagą jednego zawodnika. Do przerwy jednak nie udało się objąć prowadzenia, bliski zdobycia bramki był „Felek” jednak trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej, to Victoria prowadziła grę i już w 55 minucie MKS ponownie objął prowadzenie. Łukasz Zacharczuk podał do Kacpra Waniowskiego a ten strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza. 5 minut później było już 3:1 autorem bramki ponownie był „Felek”. Mateusz Zdziennicki dośrodkował w pole karne, a napastnik Victorii opanował futbolówkę i strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik. W 80 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry Olimpia mogła wyrównać, jednak kapitalnie w bramce Victorii spisał się Jacek Fraszczyk, piłka wyszła na rzut rożny po którym z kontratakiem wyszli parczewianie. W ostatnie fazie akcji Paweł Dębowczyk wyłożył piłkę Erykowi Waniowskiemu, który pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu. Victoria zwycięża 4:2 po meczu na grząskim boisku, ciężkim do budowania składnych akcji, jednak wola walki i umiejętności pozwoliły parczewianom sięgnąć po komplet punktów. Szkoda nerwowej końcówki bo przy odrobinie lepszej skuteczności nasz zespół wcześniej powinien „zamknąć” ten mecz. Najważniejsze –》3 punkty jadą do Parczewa!!!

Za tydzień nasz zespół pauzuje, kolejne spotkanie za dwa tygodnie.

Olimpia Jabłoń – Victoria Parczew 2:4 (1:1)

Bramki: Kamil Łazuka (15′), Kacper Waniowski (55′, 60′), Eryk Waniowski (90+3′).

Skład: Fraszczyk – Świć (25′ Zdziennicki), B. Lewczuk, Ł. Dąbrowski, Chilimoniuk – Tokarzewski, Zacharczuk, Łazuka (80′ P. Dębowczyk), Bancerz, K. Waniowski – E. Waniowski.

Rezerwowi: Staniukiewicz – Sysiak, Różański, M. Dębowczyk.